جشنواره فیروزه فرصتی برای معرفی و حمایت از فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی است

جشنواره فیروزه فرصتی برای معرفی و حمایت از فرهنگ اصیل اسلامی ایرانی است

صفحه اصلی 1398/09/23 345 2

جشنواره جایزه فیروزه جشنواره‌ای در راستای اهداف کلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یعنی پیگیری دغدغه اسلامی ایرانی توسط این وزارتخانه است. چهار دوره ملی این جشنواره در تهران برگزار شد و همزمان با برگزاری پنجمین دوره جشنواره جایزه فیروزه اولین دوره‌ی استانی آن در استان خوزستان برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از این جشنواره فرهنگ سازی در استفاده از کالاهای مصرفی ایرانی-اسلامی است. پس از معین شدن برگزاری جشنواره جایزه فیروزه در استان خوزستان تصمیم بر آن شد تا این جشنواره براساس فرهنگ و سنت‌های غنی موجود استان برگزار شود.

دبیر اجرایی جشنواره جایزه فیروزه عنوان کرد: اساس کار را بر روی تولیدات بومی استان گذاشتیم و از تمام افرادی که در زمینه محصولات فرهنگی در استان فعالیت دارند طی اعلام فراخوان رسمی این جشنواره در سایت جشنواره جایزه فیروزه دعوت به عمل آمد.

وی با بیان اینکه کمک به گسترش و فرهنگ سازی در استفاده از محصولات فرهنگی و بومی استان از جمله اهداف جشنواره است؛ تصریح کرد: ما در زمینه‌های مختلفی مانند صنایع دستی، میراث فرهنگی و... ظرفیت‌های بلقوه‌ی بسیاری در استان داریم که متاسفانه توسط مردم مغفول مانده‌اند. هدف از برگزاری این جشنواره گسترش استفاده از محصولات فرهنگی موجود در استان است.

عبداللهی ادامه داد: ادارات و دستگاه‌های بسیار زیادی در استان و کشور وجود دارد که هر کدام در بخش خود توانایی‌های مخصوص و مربوط به خود را دارند اما حقیقت این است که برای استفاده حداکثری از ظرفیت دستگاه‌ها نیاز به شبکه سازی داشتیم. طی یک دعوتنامه به ادارات کل استان تصمیم بر آن داریم تا برای فرهنگ سازی استفاده از الگوهای بومی از ظرفیت هر یک از آن‌ها استفاده کنیم.

وی افزود: در راستای اجرا و برگزاری جشنواره همچنین از ظرفیت گروه‌ها و ثمن‌های مردم نهاد نیز استفاده کردیم چرا که هدف نهایی و افق دید کلی ما پس از گسترش الگوی استفاده از محصولات فرهنگی؛ درگیر شدن و مردمی محور شدن مسائل فرهنگی است. چرا که خود به خود این کار توسط مردم اداره خواهد شد.

دبیر اجرایی جشنواره جایزه فیروزه تاکید کرد: با توجه به گسترش اینترنت و مسئله‌ی دهکده‌ی جهانی بسیار مهم است که ما از این ظرفیت جهانی استفاده کنیم تا بتوانیم در رقابت‌های تبلیغاتی موجود در جهان، در فروش و عرضه فرهنگ هر جامعه؛ موفق ظاهر شویم و با معرفی افراد متخصص و فعال از فرهنگ اصیل ایرانی اسلامی حمایت کنیم.

مطالب مرتبط
نظرات
ثریا مفاخر
1398/11/0517:33
چنانچه دارای مکانی مناسب بودم نمایشگاه هنری وصنایع دستی برقرار میکردم وبه خواهران نیازمند آموزش میدادم وراهنمایی جهت ایجاد شغل می نمودم.افسوس .
ثریا مفاخر
1398/10/0523:44
سلام از تجربیا ت باز نشستگان برای انتقال بهره به جوانان بسیار عالیست.
ارسال نظر
حداکثر تعداد کاراکتر متن نظر 500 مییاشد
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص، قومیت ها، عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.