اخبار فانوس

مشاهده اخبار

درباره فانوس

انرژی پاک

مرکز نو آوری

مرکز نوآوری و شتابدهی فانوس در تلاش است با حمایت از شرکت ها آینده ای روشن بسازد .

نیروگاه خورشیدی چیست ؟

مرکز بین الملل

همراه با توسعه و گسترش ارتباطات کامپیوتری و دسترسی روزافزون مردم جوامع مختلف به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مجازی مانند فیسبوک تلاش های بسیاری جهت استفاده بهینه از این فرصت ها صورت گرفته است.

توان توليدی برق نیروگاه خورشیدی

مرکز آموزش!

مرکز رشد و شکوفایی فانوس به عنوان اولین مرکز توانمند سازی فردی در استان خوزستان فعالیت خود را آغاز نمود. فرایند توانمند سازی فردی در این مرکز طی ۴ مرحله استعدادیابی، آموزش، تیم سازی و ایجاد کسب و کار انجام میشود.

درامد نیروگاه خورشیدی چقدر است؟

مرکز برنامه نویسی اپلیکیشن

با رشد روز افزون و چشمگیر اپلیکیشن های مختلف در جهان، کاربران زیادی را در سرتاسر جهان به سوی خود سوق داده ، این ظرفیت عظیم فرصتی است که می توان با حمایت از قشر جوان و علاقه مند، به نتیجه رساند.

ظرفیت ایران برای راه اندازی نیروگاه خورشیدی

مرکز شبکه های اجتماعی

در این دپارتمان با توجه به ضریب نفوذ بالای شبکه های اجتماعی اقدام به شناسایی افراد فعال و تاثیرگذار در این حوزه، برگزاری دورهمی و ارتباطات متقابل با ارگان ها و سازمان ها جهت استفاده از این ظرفیت ها و شناساندن بیش از پیش این افراد در سطح استان بعنوان فعالان فضای مجازی می گردد.

هزینه های نگهداری از نیروگاه خورشیدی

مرکز سواد رسانه ای

یکی از و مشکلات جامعه ماعدم آشنایی کاربران فضای مجازی در ایران با آسیب ها و فرصت های فضای مجازی و مهارت ناکافی مردم در استفاده از این فضاست. با اینکه افراد زیادی در ایران از فضای مجازی به عنوان یک رسانه نوین استفاده می کنند، اما متاسفانه تحقیقات نشان می دهد که میزان این سواد، متوسط و در برخی اقشار بسیار پایین است.

انرژی خورشیدی

مرکز تحقیقات و آینده پژوهی

این مهم با هدف پایش و رصد عالمانه، نظام مند و مستمر فرصت ها و تهدیدهای پیش رو در جهت مواجهه عالمانه و پیشتاز با تحولات ایران و جهان صورت می گیرد.

نيروگاه های خورشیدی مطرح در کشور

فانوس مدیا

تیم رسانه ای فانوس مدیا با بیش از ۲ سال سابقه خدمت رسانی در تمامی خدمات گرافیک و رسانه مفتخر است این شرکت با بروزترین تکنیک ها و مدل های گرافیکی روز دنیا همراه با پشتیبانی ۲۴ ساعته در پروژه ها همواره در تلاش است تا شرکت فانوس مدیا را به عنوان مشاور رسانه ای خود انتخاب کنید هدف ما در مرحله ی اول کسب رضایت شما عزیزان و در مرحله ی دوم انجام خواسته های شما به بهترین نحو ممکن میباشد.

مصرف آب در نیروگاه های خورشیدی

درباره فانوس

از سال ۱۳۹۲ مؤسسه فرهنگی‌هنری فانوس در حوزه فضای مجازی شروع به فعالیت نمود در سال ۱۳۹۳ این مؤسسه به‌عنوان نماینده فناوری ارتباطات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب و به‌عنوان مجتمع دیجیتال استان خوزستان فعالیت خود را ادامه داد.

آینده نیروگاه خورشیدی

آینده فانوس!

این مهم با هدف پایش و رصد عالمانه، نظام مند و مستمر فرصت ها و تهدیدهای پیش رو در جهت مواجهه عالمانه و پیشتاز با تحولات ایران و جهان صورت می گیرد..

سیستم­های انرژی خورشیدی، فن­آوری­های جدیدی هستند که برای تامین گرما، آب گرم، الکتریسیته و حتی سرمایش منازل مسکونی، مراکز تجاری و صنعتی بکار می روند.

با توسعه انرژیهای پاک و سرمایه گزاری در این بخش قادر خواهیم بود که با کاهش آلودگی های محیطی از محیط زیستی سالم تر بهره مند گردیم و همچنین با ایجاد صنایع و کارخانه جات مربوط با این صنعت آینده ای مطمئن تر ، پاک تر و پایدار تر برای انرژی ایران عزیزمان رقم بزنیم .

جالب است بدانید که انرژی خورشید تنها در یک ساعت، قادر به برآورده کردن نیازهای انرژی کل جهان به مدت یکسال است.

سیستم­های انرژی خورشیدی، فن­آوری­های جدیدی هستند که برای تامین گرما، آب گرم، الکتریسیته و حتی سرمایش منازل مسکونی، مراکز تجاری و صنعتی بکار می روند

با توسعه انرژیهای پاک و سرمایه گزاری در این بخش قادر خواهیم بود که با کاهش آلودگی های محیطی از محیط زیستی سالم تر بهره مند گردیم و همچنین با ایجاد صنایع و کارخانه جات مربوط با این صنعت آینده ای مطمئن تر ، پاک تر و پایدار تر برای انرژی ایران عزیزمان رقم بزنیم .

جالب است بدانید که انرژی خورشید تنها در یک ساعت، قادر به برآورده کردن نیازهای انرژی کل جهان به مدت یکسال است!

irancell

فانوس در اینستاگرام

@khzfanoos@gmail.com

اولین نفر از رویدادها و اتفاقات جدید باخبر شوید.

صرفه جویی در آب با نیروی خورشیدی
مرکز سواد فضای مجازی مقدمه یکی از و مشکلات جامعه ماعدم آشنایی کاربران فضای مجازی در ایران با آسیب ها و فرصت های فضای مجازی و مهارت ناکافی مردم در استفاده از این فضاست. با اینکه افراد زیادی در ایران از فضای مجازی به عنوان یک رسانه نوین استفاده می کنند، اما متاسفانه تحقیقات نشان می دهد که میزان این سواد، متوسط و در برخی اقشار بسیار پایین است؛ این مهم مورد توجه مقام معظم رهبری نیز قرار گرفته است و برای همین ایشان در بند چهار از سیاست های مطرح در پیوست حکم خود به اعضای شورای عالی فضای مجازی در دوره اول اظهار داشته اند: «آموزش عمومی و فرهنگ سازی در جهت بالابردن سواد اینترنتی، هوشیارسازی مردم در مورد مخاطرات فضای مجازی و انگیزه دادن به مردم برای مقابله با مخاطرات آن در زندگی فردی و اجتماعی، همچنین در متن حکم مقام معظم رهبری در دوره دوم آمده است: «مقابله مؤثر با تهاجم همه جانبه فرهنگی و نیز ارتقای فرهنگ کاربری و سواد فضای مجازی جامعه » بر این اساس آموزش عمومی و فرهنگسازی به عنوان یکی از موضوعات حائز اهمیت فضای مجازی مطرح شده و تهیه برنامه های ویژه با توجه به بوم استانی و ملی در دستور کار این مجتمع قرار دارد. مأموریت ها فعالیت در سه عرصه تولید، توزیع و مصرف محتوا سالم بین افراد و مجموعه ها براساس ذائقه سنجی و ذائقه سازی مخاطبان به جهت ارتقای فرهنگ کاربری و فرهنگسازی استفاده از فضای مجازی ترویج هنجارها، ارزشها و سبک زندگی اسلامی ایرانی و ممانعت از ایجاد رخنهها و اثرگذاری آسیب های فرهنگی و اجتماعی در فضای مجازی رصد وضعیت فعلی کانال های تلگرامی موجود و شناسایی خلاء ها در این زمینه شناسایی افراد و موسسات فعال در عرصه شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی و راه اندازی کانال هایی که ضرورت وجود آنها احساس می شد . شناسایی و ایجاد تمهیدات لازم جهت حضور برگزیدگان مدیران کانال های تلگرامی استان، جهت شرکت در دوره آموزشی ویژه مدیران کانالهای تلگرامی در تهران خدمات قابل ارائه ارتقای سواد رسانه ای و فناورانه و آشنا سازی اقشار مختلف با کارکردهای رسانه ها و فناوری های نوین شناخت، به کارگیری و بهره برداری حداکثری از فرصت های موجود در بستر رسانه و فناوری های ارتباطی و اطلاعاتی در راستای رشد زندگی دینی تلاش برای مصون سازی اقشار مختلف در تعامل با رسانه و فناوری های نوین رصد آسیب ها ، تهدید ها و راه کارها در مناطق مختلف استان تربیت مربی با موضوع سواد رسانه ای افزایش بهره وری اقشار مختلف در استفاده بهینه و مطلوب از رسانه و فناوری های نوین افزایش سطح آگاهی و مهارت شهروندان در به کارگیری صحیح و مناسب ابزارهای فناورانه در راستای بهبود زندگی مردم ایجاد مجامع و شبکه سازی فعالان فرهنگی در موضوعات فضای مجازی تولید محتوا با هدف ارتقاء سواد رسانه ای متناظر با آسیب های استان در این زمینه اعم از لوح فشرده ، کتاب ، فلش کارت و ..
درآمد  نیروگاه‌های خورشیدی
مرکز شبکه های اجتماعی مقدمه از ظرفیت شبکه های اجتماعی می توان در بسیاری از سطوح فردی و اجتماعی به منظور شناسایی مسائل و تعیین راه حل آنها، برقراری روابط اجتماعی، اداره امور تشکیلاتی و سیاستگذاری عمومی استفاده نمود. در این دپارتمان با توجه به ضریب نفوذ بالای شبکه های اجتماعی اقدام به شناسایی افراد فعال و تاثیرگذار در این حوزه، برگزاری دورهمی و ارتباطات متقابل با ارگان ها و سازمان ها جهت استفاده از این ظرفیت ها و شناساندن بیش از پیش این افراد در سطح استان بعنوان فعالان فضای مجازی می گردد. مأموریت ها مجتمع با فراهم آوردن امکان ارتباط بین سرمایه های فردی و تشکیل سرمایه اجتماعی، به رشد و ارتقای سطح علمی و فرهنگی کمک کند. هدف کلی هر شبکه اجتماعی، ایجاد سرمایه اجتماعی و تسهیل ارتباط بین متخصصان، هنرمندان و صاحبان حرفه های متعدد است. تبدیل سرمایه فردی به سرمایه اجتماعی، از مسائل مهم و مورد توجه تمامی حوزه های علمی است. از این طریق، دانش فردی به دانش جمعی تبدیل و در واقع از دانایی جمعی برای حل مسائل و مشکلات روز جامعه بهره برداری می شود. ایجاد کارگروه شبکه اجتماعی در استان و تشکیل جلسات منظم با حضور مدیران شبکه های اجتماعی فعال در حوزه های اعتقادی ، دانش آموزی ، دانشجویی ، خانواده و سبک زندگی ، سواد فضای مجازی و ... با اهداف تبادل نظر و شناسایی خلاء های موجود در عرصه شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی فعالیت های انجام شده رصد آسیب ها ، تهدید ها و راه کارها در مناطق مختلف استان ایجاد مجامع و شبکه سازی فعالان فرهنگی در موضوعات فعالین شبکه های اجتماعی تربیت مربی با موضوع سواد رسانه های اجتماعی آموزش اساتید و مبلغین، فعالین ، خانواده ها و اقشار از طریق همایش ها و کارگاه های آموزشی ایجاد مجامع و شبکه سازی فعالان فرهنگی در موضوعات فعالین شبکه های اجتماعی رصد وضعیت فعلی کانال های تلگرامی موجود و شناسایی خلاء ها در این زمینه ایجاد کارگروه شبکه اجتماعی در استان و تشکیل جلسات منظم با حضور مدیران شبکه های اجتماعی فعال در حوزه های اعتقادی ، دانش آموزی ، دانشجویی ، خانواده و سبک زندگی ، سواد فضای مجازی و ... با اهداف تبادل نظر و شناسایی خلاء های موجود در عرصه شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی شناسایی افراد و موسسات فعال در عرصه شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی و راه اندازی کانال هایی که ضرورت وجود آنها احساس می شود . شناسایی و ایجاد تمهیدات لازم جهت حضور برگزیدگان مدیران کانال های تلگرامی استان، جهت شرکت در دوره آموزشی شناسایی و ایجاد تمهیدات لازم جهت حضور فعالین استان در کارگروه شبکه های اجتماعی
نیروگاه خورشیدی چیست
مرکز بین الملل امروزه پدیده انقلاب ارتباطات و محصول کاملاً شناخته شده آن یعنی اینترنت در حال ایجاد تغییرات اساسی و وسیعی در ماهیت، اشکال و ساختارهای زندگی هر فرد می باشد. همراه با توسعه و گسترش ارتباطات کامپیوتری و دسترسی روزافزون مردم جوامع مختلف به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مجازی مانند فیسبوک تلاش های بسیاری جهت استفاده بهینه از این فرصت ها صورت گرفته است. به همین منظور مرکز فناوری های نوین دیجیتال فانوس در راستای تدوین سیاست ها وچارچوب کار در فضای مجازی در حوزه بین الملل اقدام به انجام اهداف کلان نظام و انتشار پیام انقلاب اسلامی ایران کرده و در این راستا نسبت به اقدامات ذیل الذکر اقدام نموده است: ۱. شناسایی ظرفیتهای محیطی داخلی و خارجی ۲. رصد نیروهای ارزشی در حوزه بین الملل در داخل و جنوب کشور عراق ۳. به کارگیری فعالین فضای مجازی در داخل و جنوب کشور عراق ۴. آموزش فعالین فضای مجازی در داخل و جنوب کشور عراق ۵. سازماندهی متخصصین فضای مجازی جهت پشتیبانی ۶. سازماندهی متخصصین فضای مجازی جهت عملیات