مرکز شبکه های اجتماعی

مقدمه

از ظرفیت شبکه های اجتماعی می توان در بسیاری از سطوح فردی و اجتماعی به منظور شناسایی مسائل و تعیین راه حل آنها، برقراری روابط اجتماعی، اداره امور تشکیلاتی و سیاستگذاری عمومی استفاده نمود. در این دپارتمان با توجه به ضریب نفوذ بالای شبکه های اجتماعی اقدام به شناسایی افراد فعال و تاثیرگذار در این حوزه، برگزاری دورهمی و ارتباطات متقابل با ارگان ها و سازمان ها جهت استفاده از این ظرفیت ها و شناساندن بیش از پیش این افراد در سطح استان بعنوان فعالان فضای مجازی می گردد.

 

مأموریت ها

مجتمع با فراهم آوردن امکان ارتباط بین سرمایه های فردی و تشکیل سرمایه اجتماعی، به رشد و ارتقای سطح علمی و فرهنگی کمک کند. هدف کلی هر شبکه اجتماعی، ایجاد سرمایه اجتماعی و تسهیل ارتباط بین متخصصان، هنرمندان و صاحبان حرفه های متعدد است. تبدیل سرمایه فردی به سرمایه اجتماعی، از مسائل مهم و مورد توجه تمامی حوزه های علمی است. از این طریق، دانش فردی به دانش جمعی تبدیل و در واقع از دانایی جمعی برای حل مسائل و مشکلات روز جامعه بهره برداری می شود. ایجاد کارگروه شبکه اجتماعی در استان و تشکیل جلسات منظم با حضور مدیران شبکه های اجتماعی فعال در حوزه های اعتقادی ، دانش آموزی ، دانشجویی ، خانواده و سبک زندگی ، سواد فضای مجازی و ... با اهداف تبادل نظر و شناسایی خلاء های موجود در عرصه شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی

 

فعالیت های انجام شده

  • رصد آسیب ها ، تهدید ها و راه کارها در مناطق مختلف استان 
  • ایجاد مجامع و شبکه سازی فعالان فرهنگی در موضوعات فعالین شبکه های اجتماعی
  • تربیت مربی با موضوع سواد رسانه های اجتماعی 
  • آموزش اساتید و مبلغین، فعالین ، خانواده ها و اقشار از طریق همایش ها و کارگاه های آموزشی 
  • ایجاد مجامع و شبکه سازی فعالان فرهنگی در موضوعات فعالین شبکه های اجتماعی 
  • رصد وضعیت فعلی کانال های تلگرامی موجود و شناسایی خلاء ها در این زمینه
  • ایجاد کارگروه شبکه اجتماعی در استان و تشکیل جلسات منظم با حضور مدیران شبکه های اجتماعی فعال در حوزه های اعتقادی ، دانش آموزی ، دانشجویی ، خانواده و سبک زندگی ، سواد فضای مجازی و ... با اهداف تبادل نظر و شناسایی خلاء های موجود در عرصه شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی 
  • شناسایی افراد و موسسات فعال در عرصه شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرامی و راه اندازی کانال هایی که ضرورت وجود آنها احساس می شود .
  • شناسایی و ایجاد تمهیدات لازم جهت حضور برگزیدگان مدیران کانال های تلگرامی استان، جهت شرکت در دوره آموزشی
  • شناسایی و ایجاد تمهیدات لازم جهت حضور فعالین استان در کارگروه شبکه های اجتماعی

 


تماس با ما

ما را دنبال کنید!

درباره مرکز فناوری های نوین فانوس!

از سال 1392 مؤسسه فرهنگی‌هنری فانوس در حوزه فضای مجازی شروع به فعالیت نمود در سال 1393 این مؤسسه به‌عنوان نماینده فناوری ارتباطات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتخاب و به‌عنوان مجتمع دیجیتال استان خوزستان فعالیت خود را ادامه داد. در سال‌های گذشته مجتمع تحت نظارت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با پشتوانه سال‌ها تجربه نسبت به شبکه‌سازی و سامان‌دهی مشارکت وسیع و هدفمند کاربران، تشکل‌ها و مؤسسات مردمی برای تولید محتوا و خدمات‌دهی فعال در فضای مجازی استان و جلب مشارکت‌های مردمی و بکارگیری ظرفیت‌های بخش خصوصی، دولتی و حاکمیتی در این زمینه فعالیت داشته‌است.